O Nás

Zkušebny Praha vznikly v roce 2013 z vlastní potřeby někde zkoušet. Jenže někde zkoušet není tak jednoduché, jak se zdá. Najít vhodné, bezpečné a suché místo, které je dostupné a kde se dá hrát, parkovat a nikoho nerušit není jen tak. Rozhodli jsme se, že zkusíme vytvořit profi zkušebny i pro ostatní muzikanty a pustili se do přestavby prostor na Hájích. Ty se brzy změnily ve sdílené a nesídelné zkušebny pod jménem Zkušebny Jižák. Po nějakém čase jsme na stejném místě přidali koncertní sál Music Club Jižák, kde skupiny můžou koncertovat a pořádat party. Poslední upgrade byl pak dj-lab, což je zkušebna určená přímo pro DJ’s.

Protože nás projekt bavil a o zkušebny byl zájem, rozhodli jsme se pro otevření dalších hudebních zkušeben. Novou pobočku jsme nazvali Zkušebny Praha Továrna a nachází se v bývalém továrním objektu na Praze 10, který má neuvěřitelně inspirativní atmosféru. Je to cool industriální stavba a skvělé profesionální zázemí pro muzikanty, kteří hledají sdílky a nesdílky.

Ukázalo se, že komunita muzikantů je různorodá a početná. Hudba baví nejen profi hráče, ale i lidi, kteří si rádi zahrají ve volném čase. Někdo to myslí vážně, někdo se jen vyřádí. Dnes se u nás setkávají všechny hudební žánry, profíci i neprofíci, ale jedno je spojuje. Muzika.

Jarda Martínek & Franta Soukup